< Wróć

Akcja, dokument czy komedia? Sprawdź, jaki charakter powinien mieć Twój event. 

Utrzymanie uwagi publiczności jest ważne na evencie tradycyjnym, a w evencie online jest jeszcze ważniejsze. Istnieje przekonanie, że jest to jedno z najtrudniejszych wyzwań do pokonania. Ale dlaczego? Przecież potrafimy poświęcić noc, aby dokończyć sezon ulubionego serialu na Netflixie. Dlaczego więc event online nie miałby budzić w nas podobnej ciekawości?

Planując event online należy myśleć kategoriami filmowymi decydując, czy będzie to film dokumentalny, trzymający w napięciu, czy SCI-FI.

W pierwszej kolejności warto sobie zadać pytanie, jaki charakter ma mieć planowane wydarzenie. Czy będzie się dużo dziać, a uczestnicy mają się czuć niemalże jak na tradycyjnym evencie? A może chodzi o przekazanie informacji i pewność, że każdy z widzów zapamięta wszystko, co zostało mu zaprezentowane?

W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć, możemy stworzyć niemalże filmową fabułę wydarzenia. Wykorzystując animację, rozszerzoną rzeczywistość, nagrania video czy montaż jesteśmy w stanie zbudować spójny i przede wszystkim wciągający scenariusz, który wzbudzi ciekawość porównywalną do tej związanej z nowym sezonem Gry o Tron.

Podsumowując: To czy event zaangażuje widownię i przyciągnie ich uwagę zależy od scenariusza i odpowiednio dobranej technologii.

Poprzedni

Czy kamera pogrubia?🍔

Następny

Czy kamera pogrubia?🍔