< Wróć

Content is the new black – czyli jak dziś zbudować event?

Eventy online to trochę taka telewizja, tylko że bez pilota… i bez reklam 😊 Trzeba zawalczyć o uwagę widza i umieć ją utrzymać.

Jak stworzyć dobry, hipnotyzujący content? Fundamentem jest scenariusz. To na nim budujemy opowieść, którą chcemy przekazać. Trzeba zaplanować, minuta po minucie, co, kiedy i w jaki sposób pokazujemy.

Do tego mamy kilka pomocnych narzędzi, które razem stworzą solidną całość:

Technologia – ważne jest, żeby dobrać odpowiednie rozwiązanie do swoich oczekiwań. Można stworzyć ciekawe spotkanie na Zoomie, ale jeśli chcemy zrobić coś WOW, najlepiej skorzystać z profesjonalnego studio multimedialnego, z ekranami diodowymi albo greenscreenem.

Animacje – dzięki nim scenariusz będzie dużo ciekawszy i dynamiczny. W endorfinie mówimy, że animacje to nasza dzisiejsza scenografia.

Prezentacje – nie muszą być nudnym pptprzeklikanym slajd po slajdzie. Możemy bawić się formą, grafikami 2D, dodawać elementy 3D oraz wprowadzić ruch. Prezentacja może być na ekranie, może z niego wychodzić albo być wyświetlana jako dodatkowe okno streamingu.

Filmy – nie zawsze wszystko trzeba przekazywać w formie prezentacji multimedialnej. Alternatywą są filmy. Np. zamiast opisywać cechy produktu podczas wystąpienia ze slajdami w tle, lepiej pokazać to w formie video.

Zaangażowanie – zapraszaj gości do wspólnej zabawy, dyskusji, rozmowy. Pozwól, żeby Twoi odbiorcy mieli realny wpływ na to, co chcesz im przekazać.

Scenariusz tekstowy – zbuduj aurę wydarzenia również słowem mówionym; zadbaj o to, żeby prowadzący, czy prelegenci, używali „smaczków” w swoich wypowiedziach, które będą nawiązywały do tematyki spotkania i wciągną uczestników w świat eventu.

Efekty specjalne – czyli to, co sprawia, że digital jest jeszcze bardziej digitalowy. Hologramy, efekt rozszerzonej rzeczywistości, dodatkowe nakładki 2D… ogranicza nas wyobraźnia (no i czas oraz budżet 😊).

Podsumowanie: Dobry content to podstawa w eventach online. Zamiast scenografii, możemy wykorzystać mnóstwo narzędzi i się nimi bawić!

Poprzedni

Subiektywny przewodnik po najlepszych realizacja online 2020 👑 🖥️ 🚀

Następny

Subiektywny przewodnik po najlepszych realizacja online 2020 👑 🖥️ 🚀