< Wróć

Lajki zamiast braw – jak budować zaangażowanie na evencie online?

Dawno, dawno temu były spotkania na żywo. Wspólne spędzanie czasu, rozmowy, atrakcje, niespodzianki, a na koniec gromkie brawa… A potem przyszedł event online, gdzie nie widać publiczności, jej reakcji i nawet jeśli ktoś bije brawa, to przecież i tak tego nie słychać 😊 Najbardziej zaangażowani wysyłają , żeby była pewność, że ktoś ogląda.

Ale uwaga… Wcale tak nie musi być. Podczas eventu online też można zbudować zaangażowanie wśród uczestników, dać im szansę na aktywny udział w wydarzeniu.

Jak? Jest kilka narzędzi, z których warto korzystać:

• KOMUNIKACJA to pierwszy etap wydarzenia, gdzie już trzeba zaangażować uczestników:
o Organizuj konkursy, sondy, quizy.
o Poproś, żeby każdy z uczestników wysłał swoją interpretację home office, a następnie zrób z tego film.
o Zaproś uczestników do głosowania i wspólnego tworzenia scenariusza wydarzenia.

• CZAT jest świetnym sposobem na to, żeby uczestnicy mogli ze sobą rozmawiać, dzielić się emocjami, albo wysyłać sobie pozdrowienia. Można też wykorzystać go do większego zaangażowania:
o Zachęć oglądających do zadawania pytań prelegentom na czacie i do wspólnej dyskusji.
o Poproś, żeby każdy opisał swój dzień, ale tylko przy użyciu emotek.

• DODATKOWE AKTYWACJE, czyli dyskusje, warsztaty, quizy, konkursy, głosowania… możliwości jest wiele, ogranicza nas tylko wyobraźnia… no i trochę kwestie techniczne 😊 Ale one też są szerokie. Można wykorzystać przyciski push do głosowania, wspomóc się zewnętrznymi aplikacjami konkursowymi, albo połączyć się z uczestnikami; Można też robić to na platformach komunikacyjnych, żeby wszyscy się widzieli, mogli ze sobą rozmawiać i komentować, czy udało im się zrobić ten krem brulee na warsztatach kulinarnych..

Podsumowanie: Eventy online wcale nie przekreślają możliwości zaangażowania uczestników i ich aktywnego udziału. Narzędzi jest wiele. Trzeba tylko dobrze zaplanować wydarzenie i stworzyć interesujący scenariusz!

Poprzedni

Atrakcje na evencie online – jak nie zanudzić gości na śmierć?

Następny

Atrakcje na evencie online – jak nie zanudzić gości na śmierć?