< Wróć

Atrakcje na evencie online – jak nie zanudzić gości na śmierć?

Eventy online, które na dobre zagościły w naszym życiu wciąż są dla wielu nie lada wyzwaniem. Przekazanie treści merytorycznych to jedno, ale zorganizowanie realnej integracji i zaangażowania gości to zupełnie inna kwestia.

Każdy event powinien mieć momenty gdzie możemy się wyluzować i nawiązać kontakt z innymi. Ma to niezwykle ważny aspekt integracyjny i jednoczący z organizacją, o które w dzisiejszych czasach szczególnie trudno. Jak sprawić aby uczestnicy chcieli się przyłączyć do zaproponowanych działań? Kilka wskazówek znajdziesz poniżej 🙂

  1. Pomyśl o swojej grupie docelowej – inne oczekiwania mają wysoko postawieni managerowie, a inne pracownicy niższego szczebla. Rozważnie dopasuj atrakcje do grupy tak, aby całość była spójna i zrozumiała dla gości. Pamiętaj, że kto pyta, nie błądzi! Przed realizacją porozmawiaj z klientem o tym dla kogo dokładnie przygotowujesz event.
  2. Rozruszaj towarzystwo – większość czasu spędzamy siedząc przed komputerem. A co gdyby tak się przed nim poruszać? W dzisiejszych czasach możliwości jest mnóstwo: wspólna nauka tańca, joga czy też ćwiczenia na zdrowy kręgosłup. Wiele z atrakcji ruchowych, które odbywały się w realu możesz przenieść do świata online.
  3. Daj uczestnikom prezent! Kto ich nie kocha? Dostarczenie przed spotkaniem online fizycznej paczki, która będzie wykorzystana w późniejszym czasie na pewno sprawi gościom wiele radości. Sprzyja to także budowaniu ciekawości i napięcia przed eventem. To idealny moment na zapoznanie uczestników z dobudowaną do spotkania narracją, którą w następnych etapach rozwijamy. Sama forma przesyłki może być już bardzo ciekawa: wielowarstwowe opakowanie, a może zamykana na klucz skrzynka?
  4. Nagrodź najaktywniejszych – nic tak nie działa na wzrost zaangażowania, jak wizja otrzymania czegoś w zamian. Pamiętaj, że to wcale nie muszą być bardzo cenne nagrody: kawa w lubianej kawiarni, voucher do serwisu dostarczającego jedzenie czy drobny upominek mogą zdziałać cuda. 🙂
  5. Odwołaj się do wspólnych wartości – znalezienie bliskiego wszystkim mianownika w naturalny sposób wzbudzi chęć bycia częścią drużyny i wsparcia działania w konkretnym celu. Weź pod uwagę, że cele niekoniecznie muszą być związane z pracą czy organizacją, chociaż idealnie byłoby gdyby do niej nawiązywały. Jako społeczeństwo wspieramy pewne uniwersalne cele. Wszystkim zależy, by poprawiać jakość życia i kondycję naszej planety. Taki neutralny grunt pozwala zbliżyć się osobom o różnych przekonaniach i grać do jednej bramki.

I najważniejsze.. pamiętaj, że nic na siłę! 🙂 Nawet najlepszy pomysł nie zadziała, jeżeli będziesz chciał zmusić ludzi do bycia częścią wydarzenia. Daj im ciekawe narzędzia i zobacz gdzie Was to zaprowadzi!

Poprzedni

Do before you die. Czy jeszcze kiedyś nasza noga postanie na Openerze?

Następny

Do before you die. Czy jeszcze kiedyś nasza noga postanie na Openerze?