< Wróć

Co czeka nas w 2022 roku!

Nadszedł ten dziwny moment roku – przełom listopada i grudnia. Chodzimy po ulicach podziwiając ozdoby świąteczne rozwieszone na słupach i galeriach handlowych, a serwisy streamingowe proponują nam kolędy i świąteczne komedie romantyczne. W pracy już wszyscy myślami siedzą przy stole i jedzą pierogi popijane barszczem, a przecież do Świąt jeszcze prawie cały miesiąc! 

Może warto zaplanować już działania, które podejmie firma w 2022 roku? Jeżeli tak, to koniecznie zapoznajcie się z listą trendów, które naszym zdaniem obowiązywać będą w branży eventowej w przyszłym roku. 

Eventy narzędziem PR

Jak zauważył dyrektor wykonawczy Event Leadership Institute – Howard Givner – eventy mogą przestać być dla firm źródłem dochodu, a staną się narzędziem marketingowym. Co możemy przez to rozumieć? Otóż, wydarzenia w formie hybrydowej lub online pozwalają nam na nieograniczoną liczbę uczestników. Dzięki temu wydarzenie staje się niesamowitym narzędziem masowej komunikacji dla PR. 

Jak pokazał przykład konferencji zorganizowanej przez Microsoft – Howard Givner może mieć rację. W 2019 roku na zakup biletu, który kosztował prawie 2500$ zdecydowało się 6000 osób. Na tej samej, ale tym razem bezpłatnej edycji w 2020 roku pojawiło się…197 000 uczestników. Wnioski z tego przykładu nasuwają się same. 

Rozwój technologii w eventach

Przejście z offline do online w branży eventowej miało pozytywny wpływ na inwestycje w technologię używaną w czasie eventów. Mówi się, że pandemia zmieniła lata rozwoju technologii w miesiące. Pomimo dużego rozwoju w tym zakresie, dalej według badań 40% uczestników eventów jest niezadowolona z wykorzystywanej technologii. 

Start-upy działające właśnie w branży technologii eventowej krzyczą z nagłówków o gigantycznych przychodach. Szacuje się, że wartość tego sektora branży wzrośnie ze 125 milionów dolarów w 2020 roku do ponad 5 bilionów dolarów w tym roku. 

Co to oznacza? Naszym zdaniem możemy spodziewać się wiele dobrego i nowego w temacie technologii i jej wykorzystania w eventach. Dla uczestników to same dobre wieści! 

Nowa stała pozycja w budżecie

Wszystko, co wymienione powyżej napawa nas optymizmem na nadchodzący rok. Pamiętać jednak musimy o tym, że najwięcej zależy od bezpieczeństwa i sytuacji zdrowotnej. Dlatego właśnie przedłużającym się trendem będzie pozycja w budżecie o nazwie – testy covid, stacja covidowa itp. 

Widok namiotów z testami i osób w maseczkach wykonujących testy stanie się czymś normalnym w krajobrazie eventowym. Kwestia tylko tego, na jakie rozwiązania zdecyduje się organizator wydarzenia – ratownik lub ratowniczka medyczna, wyuczony własny personel, a może automatyczne bramki kontrolne. Przekonamy się w 2022 roku. 

Eventy hybrydowe

W tym roku absolutnym hitem były wydarzenia organizowane online. Pozwoliły one chociaż trochę nawiązać do imprez i konferencji, które rok do roku mieliśmy zapisane w kalendarzach. Gdy wszyscy myśleliśmy, że to tylko przejściowa moda, eventy online na stałe zapisały się w słownikach wszystkich marketingowców i łącząc się z formą stacjonarną utworzyły trend 2022 roku – eventy hybrydowe. Nic dziwnego, że według badań Bizzabo przeprowadzonych wśród specjalistów z branży eventowej, aż 97% respondentów stwierdza, że rok 2022 będzie stał pod znakiem eventów hybrydowych. 

Więcej na temat eventów hybrydowych przeczytacie w naszym artykule – o tutaj: https://endorfina.eu/aktualnosci/konferencje-hybrydowe-milosc-od-pierwszego-wejrzenia/

Wracamy do gry!

To tylko niektóre z trendów eventowych, które przewijają się w zapowiedziach 2022 roku. Warto zapoznać się również z pojęciem mikro-eventów lub dowiedzieć się więcej o potencjale big data i pozyskiwaniu danych uczestników, na co pozwoli rozwój technologii. Dla nas natomiast najważniejsze jest, że branża eventowa wraca jeszcze mocniejsza niż była. Już nie możemy się doczekać co ciekawego przygotujemy dla Was w przyszłym roku! 

Poprzedni

Konferencje hybrydowe – miłość od pierwszego wejrzenia

Następny

Konferencje hybrydowe – miłość od pierwszego wejrzenia